Strona Główna MODELARNIA OSOWA
Strona Modelarzy z Gdańska Osowy i ich Przyjaciół

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Odlewy żywiczne tutorial
Autor Wiadomość
PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2011-03-28, 19:32   Odlewy żywiczne tutorial

Złożyłem zamówienie na ten tutorial u naszego większego Kolegi zwanego Bigtankiem. Wielkie dzięki Andrzeju za pokazaniem nam step by step Twojego warsztatu .

Andrzej napisał :

Sprzęt który używam już do odlewania, rąsia którą mieszam i upycham żywicę w zakamarkach formy, kawałek jajka niespodzianki z dziubkiem do mieszania i wlewania żywicy, pędzel i brudna wazelina do wazelinowania formy :oops:

Komplet trzech sprężarekw surowym stanie bez żadnych filtrów, zaworów odstojników, manometrów i innych butli, które służą do tworzenia próżni podczas robienia form. Do malowania aerografem używam jednej naturalnie..
:D

Jeden z kilku podobnych pojemników próżniowych, ten jest średni, mam większy, wyższy i malusi - do którego wkładam zalewajkę silikonową

Częściowo zalane połówki formy, tutaj będzie tylny wahacz do jagdy akurat. Widać wzmacniające drutki, coby się detal nie połamał aby...

Tu już zalane całkiem obie połówki, jak widać nie ma potrzeby wlewać za dużo żywicy, równo z poziomem foremki i będzie dobrze...

Jak w obu połówkach żywica zacznie się robić gęsta - tak aby się nie wylała przypadkiem, składamy obie połówki razem - ja nakładam kawałek czegoś równego i przyciskam ołowianym ciężarkiem o odpowiednim ciężarze, tak aby forma się nie zdeformowała pod za dużym ciężarem- detal wyjdzie zniekształcony. Mam odlane ciężarki o różnej wysokości ;-)

No i gotowe odlane detale, widać cieniutką nadlewkę łatwą do oczyszczenia.
Robota prosta jak drut ...................:D

Cloner 
Czołgiści
nawrócony pancerniak

Wysłany: 2011-03-28, 20:32   

Czy dało by się odlać tą technika parę figurek z warhammera które są już niedostępne, i jak a była by ich jakość?

PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2011-03-28, 21:56   

Wszystko można odlać , musisz jednak pamiętać ,że najdroższa w tej zabawie jest guma na formy i praca odlewnika. Stąd cena figurki ok.60zł.

PITERPANZER 
Czołgiści

Wysłany: 2013-04-26, 15:06   

Andrzej podesłał ostatnio filmik, który umieścił na YouTube
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Odpowiedz do tematu